ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСИ ПЕДАГОГАМ
ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА НАПН УКРАЇНИ – ЗАСІБ СУЧАСНОГО НАВЧАЛЬНОГО ПРОСТОРУ
Методичні матеріали для роботи на уроці
Матеріали для інклюзивних занять, для занять з дітками, що мають особливі освітні потреби, підготовки дітей до школи та ін. (збірка налічує понад 300 матеріалів)
Практика асистента педагога: міжнародний й український контекст: результати дослідження
Практика асистента педагога: міжнародний й український контекст: результати дослідження / О.Федоренко, О.Мартинчук, Н.Софій, Г.Лук’янова, О.Кошіль, Т.Симоненко, Л.Байда, Ю.Найда. Київ — ФОП Парашин, 2020, 122 с.
Публікація містить огляд результатів дослідження міжнародної та вітчизняної практики асистентів педагогів (асистентів вчителів / асистентів вихователів) їхньої ролі в навчальному процесі, компетентностей, особливостей професії.
Технології психолого-педагогічного супроводу дітей з аутизмом в освітньому просторі
У посібнику представлено технології психолого-педагогічного супроводу, які базуються на міжнародних стандартах і практичній діяльності авторів у навчальних закладах України; розкрито зміст конкретних кроків для організації успішного освітнього процесу для дітей з аутизмом. Для оформлення посібника використано малюнки, що містяться в наборах символічних зображень: Sclera Symbol Set, Mulberry, ARASAAC Symbol Set, Picto-Selector Symbol Set.
Створення індивідуальної програми розвитку для дітей з особливими освітніми потребами
Методичний посібник «Створення індивідуальної програми розвитку для дітей з особливими освітніми потребам» містить загальну інформацію про структуру індивідуальної програми розвитку, процес її створення, а також практичні приклади індивідуальних програм розвитку для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.
Електронні освітні ресурси для вчителів різних предметів з організації дистанційного навчання. / Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України. Відділ компаративістики інформаційно-освітніх інновацій. Інформаційний збірник № 1, 2020. / Матеріал підготували: Іванюк І.В., к.п.н., Овчарук О.В., к.п.н. – [Електронний ресурс] – Режим доступу – : https://static.klasnaocinka.com.ua/uploads/editor/11704/630124/sitepage_1/files/informaciyniy_byuleten_1_2020_1_.pdf
Довідник «РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОНЛАЙН-БЕЗПЕКИ ДЛЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ» – 2020 https://vnmzpv.odessaedu.net/uk/site/news/view/id/100
Міністерство освіти і науки України спільно з освітнім проєктом #Stop_sexтинг презентувало довідник «Рекомендації щодо онлайн-безпеки для педагогічних працівників».
Рекомендації щодо онлайн-безпеки для педагогічних працівників. – Загальна редакція:А.Касілова - менеджерка навчальної діяльності проєкту #stop_sexтинг, психологиня. – 2020. – 34 с. – [Електронний ресурс] – Режим доступу – : https://static.klasnaocinka.com.ua/uploads/editor/11704/630124/news_100/files/dovidnyk_dlya_pedagogichnyh_praczivnykiv_rekomendacii.pdf
Навчальні курси і відеоуроки
Khan Academy - уроки з всесвітньої історії, природничих наук, мистецтва, математики.
Проект DESK— відеолекції з природничих наук та математики для 5-11 класів.
Ютуб канал ТопШкола — онлайн-уроки з математики та фізики для 5-11 класів.
Канал "Рада" і YouTube канал Міністерства освіти і науки України починають трансляцію лекцій з української мови і літератури, біології, математики, історії України. Однак поки ці уроки допомагають старшокласникам підготуватися до ЗНО.
Інтерактивні завдання та навчальні ігри
Портал Learneng.ua, на якому є інтерактивні вправи та завдання з усіх предметів і всіма темами шкільної програми, починаючи з перших класів.
Платформи для вивчення математики: Matific.com (в 1-6 класах) і Vchy.com (у початковій школі).
"Розумники" – портал, на якому розміщені інтерактивні завдання з мови та математики для учнів початкової школи. Завдання з ресурсу можна скачати на планшет, а потім виконувати їх офлайн. На період карантину відкрито безкоштовний доступ до всіх завдань
«Музеї України просто неба»– це віртуальний простір, у межах якого можна здійснити 3D-тури визначними музеями України.
Інтерактивні вправи з математики для учнів початкової школи
Інтернет-ресурси в роботі вчителя: прості сервіси на кожен день
Бажаєте впроваджувати технології доповненої реальності і STEM-орієнтований підхід у навчальний процес. У пригоді буде канал - Ірина Пахомова.
Презентації:
https://www.youtube.com/watch?v=v6mrp1jrGqY&ab_channel=BogdanGolenia
До 110-річчя від дня народження Астрід Ліндгрен
Найбільший лірик епохи: до 220-річчя від дня народження Генріха Гейне
Українське кіно: вчора та сьогодні