Корисне для випускників

Алгоритм професійного самовизначення

(пам`ятка старшокласникам):

1. Визначити кілька професій, які подобаються, до яких є потяг, існують принципові можливості успішного їх освоєння й працевлаштування.

2. Шукати якнайбільше інформації про ці професії, знайомити з людьми, які їх представлять.

3. Вислухати думку батьків, учителів, друзів, проаналізувати їх.

4. Скласти список суттєвих можливостей професій ( наприклад, можливість спілкування з багатьма людьми, поїздки за кордон, висока платня тощо ) і проаналізувати його відносно своєї мети, очікувань, мрій.

5. Визначити фізичні та психологічні якості, необхідні для кожної з професій.

6. Звернутися до психолога з проханням визначити ( дослідити ) інтереси, здібності, темперамент, особливості пам`яті, уяви тощо.

7. Прислухатись до своїх відчуттів, інтуїції.

8. "Приміряти” кожну з професій. Порівняти, зважити всі " плюси ” і "мінуси ”.

9. Зробити вибір.

10. Упевнено йти до мети.

Вищі військові навчальні заклади та вищі навчальні підрозділи закладів вищої освіти (далі - ВВНЗ та ВНП ЗВО) здійснюють підготовку громадян на посади осіб офіцерського складу для проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до законів України.

Підготовку для проходження військової служби за контрактом на посадах сержантського (старшинського) складу здійснюють військові коледжі сержантського (старшинського) складу ВВНЗ.

На навчання приймають осіб, які здобули повну загальну середню освіту з числа цивільної молоді, випускників військових (військово-морських) ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовко, військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців військової служби за контрактом.

Випускники ВВНЗ та ВНП ЗВО отримують вищу освіту освітнього ступеню «бакалавр» («магістр») та відповідну військово—професійну кваліфікацію.

Випускники військових коледжів сержантського (старшинського) складу отримують військову освіту та диплом державного зразка освітньо-кваліфікаційного рівня  - «молодший спеціаліст». Термін навчання 2,5 роки.

З питань умов проходження військової служби за контрактом, оформлення документів звертатися до Сумського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за адресою: м. Суми, вул. Янки Купали, 1, моб. тел.  +38(099)1085383

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЄКТ З ПРОФОРІЄНТАЦІЇ ТА ПОБУДОВИ КАР’ЄРИ ОБЕРИ ПРОФЕСІЮ СВОЄЇ МРІЇ

У проєкті мають можливість взяти участь учні 7-11 класів, педагогічні працівники, практичні психологи закладів загальної середньої освіти.

В Мозабук опубліковані 10 довідників від Професійна орієнтація у Новій українській школі. Проєкт створений, щоб українські школярі та школярки вже під час навчання дізнавалися про світ професій. Довідниками вчителі та учні зможуть користуватися у вільному доступі на освітньому сайті ua.mozaweb.com після реєстрації або в програмі mozaBook.

У книгах знайдете посилання на відео, 3D, зовнішні ресурси до теми. Допис на блозі EdPro з посиланням на кожен довідник на сайті Мозавебу: https://edpro.ua/.../profesijna-oriyentaciya-u-novij...

Складаємо пазл майбутньої професії