Правила перебування в укритті

від 31.08.2022 № 136-ОД

ПРАВИЛА ПЕРЕБУВАННЯ В УКРИТТІ

1. Заходьте до укриття організовано, без паніки та штовханини

2. Слідуйте вказівкам командира ланки обслуговування укриття.

3. Учні початкових класів розміщуються в окремому відсіку чи в спеціально відведеному для них місці.

4. Діти старшого шкільного віку, люди із поганим самопочуттям розміщуються біля огороджувальних конструкцій і ближче до повітроводів.

5. Якщо місць для лежання мало, відпочинок організовується згідно графіка.
6. Під час перебування в укритті забороняється:

- ходити по приміщенню без потреби;

- без дозволу пересувати предмети;

- самовільно заходити до службових приміщень;

- намагатися самовільно включати (виключати) агрегати спеціального обладнання;

- відкривати герметичні захисні двері;

- шуміти;

- палити;

- розпалювати відкритий вогонь, запалювати свічки й інші світильники з відкритим полум'ям;

- приносити в укриття легкозаймисті або сильно пахнучі речовини, громіздкі речі

- кидати харчові відходи та сміття у невстановлених для цього місцях.

7. Тримати в положенні "напоготові" протигаз або інші засоби індивідуального захисту.

8. Дотримуватися правил безпеки життєдіяльності.

9. Покидати укриття можна з дозволу командира ланки обслуговування після отримання сигналу, або в разі аварійного стану, що створює загрозу життю і здоров’ю громадян (наприклад, якщо там сталася пожежа, підвищено концентрацію шкідливих газів, закінчується повітря тощо). Якщо основні виходи не можна використовувати, евакуація відбувається через аварійні виходи.

10. У разі завалу укриття або його пошкодження, ланка обслуговування укриття, не чекаючи допомоги ззовні, має організувати роботи щодо виходу із нього та за потреби залучити людей, які там перебувають.

11. Не допускати паніки у разі пошкодження споруди або виникнення небезпеки зараження.

11. Зв'язок із наземними службами підтримується по радіо або телефону.

12. Вихід із укриття лише за вказівкою командира ланки обслуговування після відповідного сигналу або у разі аварійного стану споруди загрозливого для життя людей.

13. Евакуацію з укриття потрібно виконувати в такій послідовності: спочатку на поверхню виходить декілька людей, для того щоби надати допомогу тим, хто не може вийти самостійно, а потім евакуюються потерпілі, люди старшого віку та діти, а після них — усі інші.

14. Якщо укриття обладнане спеціальними захисними герметичними дверима, їх закривають після спеціального сигналу (або як тільки укриття заповниться), і відкрити їх можна буде лише після того, як мине небезпека.

15. Заповнене людьми укриття необхідно двічі на день прибирати з використанням дезінфікуючих засобів.