A A A K K K
для людей з порушеннями зору

Степанівський
ліцей

Степанівської селищної ради Сумського району
Сумської області

Правила поведінки здобувача освіти

 

СХВАЛЕНО

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення педагогічної ради

Наказ Степанівської

Степанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

ЗОШ І-ІІІ ступенів

протокол № 11   від 16.10.2020

від  19.10.2020 №

 

 

Правила  поведінки здобувачів освіти

Степанівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Степанівської селищної ради

 

І. Загальні положення

1.1. Правила поведінки здобувачів освіти  (далі – Правила поведінки учнів)  визначають основні права, обов'язки і норми поведінки учнів Степанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Степанівської селищної ради.

1.2.  Дані Правила поведінки учнів базуються на чинному законодавстві України, Статуту школи.

1.3. Метою створення Правил поведінки учнів є:

  • створення ділової та робочої атмосфери під час освітнього процесу;
  • виховання в учнів дисциплінованості та громадянської самосвідомості;
  • формування розуміння морально-етичних норм поведінки в суспільстві;
  • формування безпечного освітнього середовища та виконання санітарно-гігієнічних вимог;
  • формування відчуття корпоративної приналежності, поваги до традицій закладу освіти.

 1.4. Усі учасники шкільного життя – педагоги, батьки та діти – несуть  спільну відповідальність за  забезпечення дотримання  та виконання  цих Правил.

ІІ. Права учнів Степанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Степанівської селищної ради

2.1. Учні закладу освіти мають право на:

2.1.1. Доступність та безоплатність загальної середньої освіти.

2.1.2. Якісну освіту.

2.1.3. Вибір форми навчання (екстернат, патронаж, сімейна (домашня) освіта), факультативів, спецкурсів, позашкільних та позакласних занять.

2.1.4. Справедливе та об'єктивне оцінювання результатів навчання.

2.1.5. Відзначення успіхів.

2.1.6. Безпечні та нешкідливі умови навчання.

2.1.7. Повагу людської гідності.

2.1.8. Захист під час освітнього процесу від приниження честі та гідності, булінгу (цькування).

2.1.9. Користування бібліотекою, Інтернет-мережею, культурною та спортивною базою опорного закладу освіти, доступ до інформації з усіх галузей знань.

2.1.10. Участь у учнівському самоврядуванні.

2.1.11. Участь у різних видах науково-практичної діяльності: конференціях, олімпіадах, виставках, конкурсах тощо.

2.1.12. Участь в обговоренні і внесення власних пропозицій щодо організації освітнього процесу, дозвілля учнів.

ІІІ. Обов'язки учнів Степанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Степанівської селищної ради

3.1. Учні школи зобов'язані:

3.1.1. Виконувати освітню програму, оволодівати знаннями, вміннями, практичними навичками, підвищувати загальнокультурний рівень.

3.1.2. Дотримуватися принципів академічної доброчесності.

3.1.3. Поважати гідність, права, свободи учнів, учителів, працівників Степанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

3.1.4. Відповідально ставитися до свого здоров'я та здоров'я інших.

3.1.5. Відповідально ставитися до довкілля.

ІV. Основні правила поведінки учнів Степанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Степанівської селищної ради

4.1. Ми у безпеці

4.1.1. Степанівська ЗОШ І-ІІІ ступенів – це заклад освіти, у якому  створені  безпечні  та комфортні умови  перебування учнів та працівників.

4.1.2. Школа –  це територія, на якій не місце для зброї, вибухових або вогненебезпечних предметів та речовин; спиртних напоїв, наркотичних речовин,одурманюючих засобів і отрути, токсичних речовин і  таблеток; цигарок (електронних – також), шокерів, газових балончиків, ножів та інших небезпечних предметів; гральних карт, літератури, аудіо-, відео- та CD-продукції аморального змісту.

4.1.3. Цькування, бійки, штовхання, небезпечні ігри,залякування, лихослів'я та знущання над людиною є неприпустимими формами поведінки у школі та за її межами.

4.1.4. Школа – не місце для азартних ігор та будь-яких фінансових операцій між учнями. Виключення складають економічні та благодійні проєкти.

4.1.5. Учні дотримуються правил пожежної безпеки, правил охорони праці, безпеки життєдіяльності, правил особистої гігієни у закладі освіти та поза його межами.

4.1.6. Школярі використовують навчальне та спортивне обладнання тільки після дозволу вчителя та після проведення інструктажу щодо його використання.

4.1.7. Учні дотримуються  режиму роботи  закладу освіти. Залишати  територію  школи  учень  може лише з дозволу  класного керівника  ( у разі відсутності  класного керівника з дозволу адміністрації школи), попередньо  попередивши  батьків в телефонному  режимі.

4.1.8.  Школярі  без дозволу батьків  не розголошують  стороннім особам свої персональні дані: домашню адресу, телефон, місце роботи батьків, телефони батьків.

4.1.9. Учні  дотримуються правил  безпечного користування  Інтернетом: у разі  знаходження  інформації, яка їх турбує,  негайно повідомляють  про це педагогів та батьків;  розповідають їм  про свої   проблеми й користуються  їхньою  підтримкою;  зберігають свої  паролі у таємниці і не надають нікому, окрім батьків; не надсилають  свої фото  чи іншу  інформацію без дозволу  батьків, педагогів;  не роблять  протизаконних  вчинків та речей в Інтернеті;  поводяться  чемно і не допускають  невихованої та грубої  поведінки в Інтернеті у коментарях на власній сторінці чи сторінці  закладу освіти  у соціальних  мережах  та офіційному  вебсайті.

 

4.2. Ми – ввічливі

4.2.1. У школі панує повага, усі ставляться  один до одного ввічливо, толерантно та справедливо. Булінг є неприпустимою  формою поведінки учнів у закладі освіти  та за її межами. Старші піклуються  про молодших.

4.2.2. Учні поводяться гідно та поважають честь і гідність людей, які знаходяться поруч. Не вживають  непристойних  виразів і жестів.

4.2.3. У спілкуванні школярі поводяться так, щоб чути своїх товаришів, висловлюють свої  погляди,  поважають право кожного на свій особистий простір.

4.2.4. У школі  та за її межами слід ставитися до інших  так, як би хотіли, щоб ставились до вас.

4.2.5. Школярі бережуть майно, охайно ставляться як до свого, так і до чужого майна. Не дозволяють  собі псувати  парти, дошку, бруднити стіни, двері, вікна, жалюзі, тюль у класних кімнатах та коридорах. Учні зберігають  зелені насадження на території  школи, а  також квіти в класних кімнатах та коридорах.  У разі  спричинення  збитку  чужому майну, батьки учнів, які заподіяли  збиток, несуть матеріальну відповідальність.

4.2.6. Учні слідкують за особистими речами (телефони, золоті прикраси, аудіо чи відеотехніка тощо). Якщо вони знайшли  втрачені  або забуті, на їх думку, речі,  належить здати  черговому вчителю, класному керівнику  або адміністрації школи. Адміністрація закладу освіти та педагогічний колектив відповідальності за втрату особистих речей не несуть.

4.2.7. Школярі дотримуються  чистоти і порядку на території школи.

4.2.8. Під час перебування  в шкільній їдальні учні дотримуються  добросусідських взаємин, правил особистої  гігієни  та культури поведінки  за обіднім столом.

4.2.9. Школярі дбайливо ставляться  до друкованих видань у шкільній бібліотеці, повертаючи їх у встановлені терміни. У разі втрати – повертають рівноцінне видання.  Під час перебування  в читальній залі, медіатеці дотримуються тиші та взаємоповаги до інших.

4.2.10. У школі та поза її межами учні слідкують за своїм мовленням, дотримуються культури мовлення, вживають літературну лексику й уникають сленгу та нецензурних виразів.

4.2.11. Фотографування, записування на відео або диктофон, поширення інформації без згоди осіб, яких записують, а також поширення інформації, що може образити інших осіб або заподіяти їм шкоду – суперечить чинному законодавству.

4.3. Ми – старанні  і наполегливі у навчанні

4.3.1. Серйозне та відповідальне  ставлення  до навчання, мотивація, навчальна ініціатива, уміння навчатися упродовж життя – запорука успіху та результативності.

4.3.2. Навчальні заняття починаються відповідно до розкладу, затвердженого директором школи. 

4.3.3. Учні  приходять до школи за 10-15 хв. до початку уроку, займають  своє робоче місце, готують  усе необхідне навчальне приладдя. Школярі, які прийшли після дзвінка, вважаються такими, що запізнилися. Класний керівник повідомляє  батьків  та робить запис про спізнення  у щоденник учня.

4.3.4. Школярі приходять до закладу освіти у чистому, естетичному одязі та взутті. Мають охайні зачіски. Спортивний одяг, призначений для занять фізичною культурою, є недоречним на інших уроках. У гардеробі знімають  верхній  одяг, поводять себе тихо, спокійно, роздягаються  швидко, не затримуючись. Ігри  і метушня  у гардеробі  не припустимі.

4.3.5. У кабінеті чи класній кімнаті учні займають  своє робоче  місце, готують  усе необхідне  для навчання приладдя – приклад  організованості, пунктуальності та відповідальності. Під час уроку  дотримуються  порядку,  не заважають працювати однокласникам та вчителю.

 4.3.6. Учні дотримуються правил комунікації під час участі у дискусіях, дебатах, тренінгах тощо. Поважають знання  та досвід учителів, відстоюють  свою точку зору, погляди та переконання під час обговорення   спірних і неоднозначних питань у коректній формі.

4.3.7. Зошити, щоденники учні ведуть чисто, охайно, у відповідності з вимогами орфографічного режиму, підписи відповідають  встановленим зразкам.

4.3.8. Учні  використовують  у навчальній або дослідницькій  діяльності лише перевірені та достовірні  джерела інформації, грамотно  посилаються на них.

4.3.9. Розмови, ігри, інші справи, що не  стосуються  уроку – відволікають  від занять  та порушують  права  інших.

4.3.10. Шкільний щоденник – документ для запису домашніх завдань та комунікації  між учасниками освітнього процесу.

4.3.11. На уроки фізичної культури школярі приходять у спортивній формі та спортивному взутті. Учні, звільнені від занять фізичною культурою, обов'язково присутні у спортивній залі.

4.3.12. На уроках фізичної культури, під час виконання лабораторних робіт в кабінетах фізики, хімії, біології, у шкільних майстернях та в кабінетах інформатики учні обов'язково дотримуються інструкцій та виконують правила безпеки життєдіяльності.

4.3.13. Використання мобільного телефону дозволяється на уроці у разі потреби освітнього процесу.

4.3.14. Учні використовують Інтернет ресурси  виключно з навчальною метою. Інформація з Інтернет ресурсів має містити посилання на джерело з метою дотримання принципів академічної доброчесності. Відвідування сайтів, які містять непристойну, заборонену, нелегальну інформацію, насильство – недопустимо.

4.3.15. Збереження оргтехніки, яка є шкільним майном – особиста відповідальність кожного.

 4.3.16. Пропуски учнями навчальних занять з поважної причини підтверджуються необхідними документами (поясненням від батьків або довідкою від лікаря).

4.3.17. Здобувачі освіти сприяють збереженню та примноженню традицій закладу освіти, підвищенню його престижу власними досягненнями у навчанні, спорті, творчості.

4.3.18. Під час перерв школярі підтримують чистоту і порядок на своєму робочому місці. На перервах   потрібно поводитися  тихо, спокійно,  поважати  особистий простір і час  відпочинку інших. Порушення дисципліни, штовханина, біг по східцях є неприйнятними і можуть призвести до травматизму.

4.3.19. Учні ознайомлені з оприлюдненими критеріями, правилами і процедурами оцінювання, дотримуються академічної доброчесності.

V. Заохочення учнів

5.1. За досягнення у навчанні та/або суспільно-корисну діяльність учні можуть бути відзначені:

  • похвальними листами «За високі досягнення у навчанні»,  похвальними грамотами «За особливі досягнення у вивченні окремих предметів»; медалями – золотою «За високі досягнення у навчанні» або срібною «За досягнення у навчанні»;
  • подяками згідно Положення  про заохочення працівників, здобувачів освіти та зовнішніх стейкхолдерів Степанівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Степанівської селищної ради;
  • грамотами, дипломами УОКМС Департаменту освіти і науки Сумської ОДА тощо.

VІ.  Прикінцеві положення

6.1. Правила поведінки учнів вступають в дію з моменту їх узгодження з усіма учасниками освітнього процесу.

6.2. Правила розповсюджуються на всіх здобувачів освіти і є обов'язковими для виконання.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень