A A A K K K
для людей з порушеннями зору

Степанівський
ліцей

Степанівської селищної ради Сумського району
Сумської області

Про вакцинацію дітей. Чи законно не пускати дітей до школи?

ПРО ВАКЦИНАЦІЮ ДІТЕЙ

Чи законно не пускати дітей до шкіл та садочків?

Лист МОН та МОЗ до голів обласних та київської міської державної адміністрації з рекомендаціями не допускати дітей без щеплень до занять викликав бурхливу реакцію суспільства Лист датований 6 вересня, передає Depo.ua.

"Враховуючи, що ризик масового поширення зазначених інфекцій особливо збільшується з початком навчального року, просимо вжити заходів щодо рекомендованого ВООЗ обсягу охоплення профілактичними щепленнями або недопущення невакцинованих (за відсутності протипоказань) дітей у заклади освіти", - йдеться у документі.

Опираються на ст. 15 закону "Про захист населення від інфекційних хвороб".

У пості в соцмережі МОЗ роз'яснює: якщо в дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка на підставі даних обов'язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю лікаря педіатра та інших лікарів-спеціалістів. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.

Лікарсько-консультативна комісія може прийняти рішення щодо заборони відвідування дитиною без профілактичних щеплень навчального закладу,

наприклад - у разі ускладнення епідемічної ситуації. У таких випадках питання щодо форм здобуття освіти такими дітьми вирішують місцеві органи освіти.

Також пояснили, чому варто робити щеплення за календарем.

Отже, у статті 15 згаданого закону йдеться про те, що прийом дітей до навчальних закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров'я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. Довідка видається на підставі даних огляду дитини, якщо відсутні протипоказання для її перебування у закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень.

Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. У разі якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його", - акцентує закон.

Втім, на думку адвоката, керуючого партнера АО "Suprema Lex" Віктора Мороза, у листі МОЗ та МОН розширили задану законом норму, заявивши що за наявності протипоказань невакциновані діти можуть допускатися у колектив.

"У листі наголошується, що в навчальні заклади не допускають дітей, які не зробили щеплень і при цьому не мають протипоказань. Я був на батьківських зборах, у нас дуже адекватний директор. Ми обговорювали це питаня. Директор сказала: МОН та МОЗ є профільними відомствами, які своїми нормативними актами можуть детальніше пояснити, як працює та чи інша норма. Їхнє "у разі наявності протипоказань" розширює загальну норму (задану в законі - ред.)". Себто, якщо учень прийшов і каже: "Я

Я не вакцинований, бо у мене є протипоказання", його мають допустити до занять", - коментує юрист.

Додає: якщо протипоказання і справді в наявності, простіше принести відповідну довідку на запит адміністрації закладу. Якщо ж ні, ситуація ускладнюється.

"З одного боку, це медична інформація, яку, згідно з законом "Про Основи законодавства України про охорону здоров'я" вимагати не мають права. Але тут є певна колізія, і суто теоретично, конфлікт може дійти до суду. Я вважаю, що таку справу буде простіше виграти батькам учня. Тому що це обмеження права людини на освіту. Не думаю, що цей закон матиме пріоритет над Конституцією", - акцентував Віктор Мороз.

Іншої думки дотримується адвокат Лаврентій Царук. Юрист підтверджує твердження МОН про те, що рішення про допуск невакцинованих дітей до закладів освіти має приймати комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.

"Право на освіту не може загрожувати праву на життя і здоровья інших громадян. Не забувайте що згідно зі ст. 3 Конституції України‚ "життя і здоровья людини є найвищою цінністю в Україні що визначає зміст і спрямованність держави", - акцентує правник.

Додає, що ті, хто свідомо не бажають вакцинуватись, можуть реалізувати своє право на освіту через "домашню освіту".

Вочевидь, питання не просте, адже між різними правовими актами є очевидні протиріччя. І якщо міністерства прискіпливо стежитимуть за виконанням свого "прохання", а адміністрації навчальних закладів вимагатимуть довідки, які порушують гарантоване законом право на таємницю про стан здоров'я, скоро Україна матиме перші прецеденти судових протистоянь між противниками щеплень і державою.

Невакциновані діти не можуть відвідувати школи та дитячі садки

12 вересня 2018

63956

Про діючі норми закону Міністерство охорони здоров’я України і Міністерство освіти і науки України нагадали головам обласних та Київської міської державних адміністрацій офіційним листом.

Згідно з законом, відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень, або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації (ст. 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”). Колективний імунітет допоможе захистити від смертельно небезпечних хвороб тих дітей, які не можуть вакцинуватись з медичних причин.

Якщо в дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю лікаря педіатра та інших лікарів-спеціалістів. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.

Лікарсько-консультативна комісія може прийняти рішення щодо заборони відвідування дитиною без профілактичних щеплень навчального закладу, наприклад - у разі ускладнення епідемічної ситуації. У таких випадках питання щодо форм здобуття освіти такими дітьми вирішують місцеві органи освіти.

Чому дітям важливо одержати щеплення за Календарем

Наразі в Україні спостерігається нестійка епідемічна ситуація щодо інфекційних хвороб, а захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру. З початком навчального року ризик захворіти на ці інфекції збільшується, тому дуже важливо щоб діти були вчасно щеплені заКалендарем профілактичних щеплень.

До 6 років діти повинні отримати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. У 6-річному віці проводиться ревакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

На сьогодні в Україні є достатня кількість ефективних, якісних, безпечних та прекваліфікованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я вакцин, щоб охопити щепленнями всі вікові групи, які цього потребують.

Якщо ваша дитина пропустила вакцинацію за календарем, негайно зверніться до педіатра або сімейного лікаря, щоби надолужити пропущені щеплення.

Які медичні довідки потрібні дитині для відвідування школи

Перед початком навчального року усі діти мають пройти профілактичний огляд. Педіатр чи сімейний лікар видає необхідну для школи довідку (форма №086-1/о), в якій, зокрема, зазначається група для занять фізичною культурою. Крім того, потрібно оновити Карту профілактичних щеплень (довідка форми № 063/о), якщо дитина одержала нові щеплення.

Детальніше – за посиланням:https://bit.ly/2PgNLxb

До школи: Які медичні довідки потрібні дитині до 1 вересня

Перед початком навчального року дитина має пройти профілактичний огляд. Педіатр чи сімейний лікар видасть необхідну для школи довідку (форма №086-1/о), в якій, зокрема, зазначить групу для занять фізичною культурою. Крім того, потрібно оновити Карту профілактичних щеплень (довідка форми № 063/о), якщо дитина одержала нові щеплення.

Які довідки потрібні для відвідування школи

1. Довідка форми № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду»

Її ваш педіатр чи сімейний лікар видасть після огляду дитини. За необхідності лікар може направити дитину на вакцинацію, базові аналізи чи до вузьких спеціалістів.

У довідці для школи лікар зазначає:

  • прізвище та ім’я дитини, дату її народження і стать;
  • місце проживання дитини, телефон батьків;
  • найменування загальноосвітнього навчального закладу, клас;
  • дату проведення обов’язкового медичного профілактичного огляду (а також дату попереднього профогляду і рекомендовану дату наступного);
  • висновок про стан здоров’я дитини (якщо школяр має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків, в цій довідці може бути зроблено відповідний запис);
  • групу для занять фізичною культурою;
  • рекомендації.

2. Довідка форми № 063/о "Карта профілактичних щеплень"

Ця довідка містить інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб. Дані з цієї довідки дозволять медичним працівникам навчальних закладів ознайомитись з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини.

Якщо дитина була вакцинована вчасно за Календарем профілактичних щеплень, то з 7 до 14 років їй не проводитимуть вакцинацію чи ревакцинацію. Відповідно, дані у карті профілактичних щеплень не оновлюються і довідки не потрібно.

Водночас, у школі можуть попросити принести довідку про щеплення, якщо у навчальному закладі немає таких даних дитини (наприклад, ви перейшли у нову школу). Так само довідка буде потрібна, якщо вашій дитині робили щеплення - планові чи пропущені.

Профілактичний візит до вашого лікаря - чудова нагода проконсультуватись щодо профілактики хвороб у школі, фізичного навантаження та здорового харчування.

Усі послуги у педіатра чи сімейного лікаря, з яким ви підписали декларацію для дитини, - безоплатні для вас, їх оплачує Нацслужба здоров’я. Докладніше про послуги, які надають терапевти, педіатри і сімейні лікарі: послуги

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень