A A A K K K
для людей з порушеннями зору

Степанівський
ліцей

Степанівської селищної ради Сумського району
Сумської області

Рекомендації для учнів

Фото без опису


Як не потрапити до небезпечних груп в інтернеті

(рекомендації для учнів)

Інтернет, соцмережі стали невідємною частиною нашого життя, проте більшість людей навіть не мають уявлення, які небезпеки можуть чатувати на них у Всесвітній мережі. Тому дуже важливо використовувати інтернет за призначенням та з розумом.

1. У першу чергу потрібно звертатися до батьків, якщо в житті (реальному або віртуальному) щось турбує або викликає занепокоєння.

2. Не слід заводити сумнівних знайомств у мережі, адже за привабливою аватаркою може ховатися небезпечний злочинець, аферист або терорист. Діти та підлітки сприймають спілкування в мережі як гру, не розуміючи, що спілкуються з реальними людьми, які не завжди можуть бути добрими, чесними та можуть переслідувати в мережі свої інтереси.

3. Не вказувати свої персональні дані в інтернеті. До таких належать фото документів, точна адреса проживання, навчальний заклад, група. Імена домашніх улюбленців, дівоче прізвище мами й інші дані, які часто використовують як питання для відновлення паролів, теж краще не публікувати у відкритому доступі. ПІБ, адресу, дату народження тощо можна вводити лише на державних сайтах або при покупці квитків.

4. Не потрібно додавати у друзі всіх підряд, краще тільки тих, кого знаєш особисто. Якщо ви хочете стати зіркою в соцмережах і збільшувати кількість підписників, подробиці особистого життя потрібно розповідати дозовано та не викладати інформацію, яку інші можуть використати на шкоду.

5. Не викладати особисті фото в загальний доступ, зробіть їх відкритими лише для друзів. Невідомо, хто наткнеться на сторінку та як їх використає. Важливо і потрібно вимикати геодані на світлинах, за допомогою яких зловмисники можуть визначити ваше місцезнаходження.

Як діяти якщо тобі пропонують долучитися до якихось сумнівних груп чи ігор, або зробити щось погане:

1. Якщо ти відчуваєш, що пропозиція з якою до тебе/групи звернулись є сумнівною, неправильною, то найкращим варіантом є просто сказати “ні”. Адже ти маєш право відмовитись від того, що не відповідає твоїм переконанням або може зашкодити іншій людині.

2. Оціни наслідки своєї згоди. Обдумай, які наслідки можуть бути від того, що ти погодишся на певну пропозицію. Чим це може загрожувати особисто тобі і іншим.

3. Поговори з кимось. Якщо ти відчуваєш, що не можеш самостійно розібратись з ситуацією, то обов’язково поговори з людиною, якій ти довіряєш. Це можуть бути: батьки, вчителі, психолог або інша близька тобі людина.

4. Пам’ятай, що ніхто не може змусити тебе робити щось, що не є правильним і загрожує твоєму психічному чи фізичному здоровю.

5. Якщо подібні пропозиції надходять до тебе через соціальні мережі, або чат-групи в Telegram, то пам’ятай про власну конфіденційність і безпеку (варто змінити налаштування конфіденційності).

6. Одразу вийди з групи і більше не звертайся до неї.

7. Збережи докази. Якщо ти отримуєш повідомлення від людей, які примушують робити щось погане, збережи докази цих повідомлень (скріншоти, текстові повідомлення тощо).

8. Повідом службу підтримки. Якщо група порушує правила або містить контент, який може завдати шкоди, повідом про це службу підтримки. Вони можуть вжити заходи щодо закриття групи та виключення користувачів.

Користуйтесь інтернетом безпечно! Бережіть себе і своїх близьких!

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень