A A A K K K
для людей з порушеннями зору

Степанівський
ліцей

Степанівської селищної ради Сумського району
Сумської області

Рекомендації щодо запобігання торгівлі людьми

Рекомендації щодо запобігання торгівлі людьми

Євросоюз та МОМ розробили правила безпеки для внутрішньо переміщених осіб. Організатори закликають пам’ятати про 5 маркерів безпеки – правил, яких слід дотримуватися у різних ситуаціях.

Документи. Надавайте документи лише офіційним особам. Заздалегідь зробіть та

збережіть копії найважливіших документів, у тому числі онлайн.

Транспорт. Знайте, куди їдете, та повідомте про поїздку рідних чи друзів. Не сідайте в авто до незнайомих чи підозрілих людей. Вишліть рідним чи друзям номер транспортного засобу, яким пересуваєтеся.

Допомога. Приймайте допомогу лише від людей та організацій, що заслуговують на

довіру.

Спілкування. Не віддавайте нікому мобільний телефон чи інші засоби зв’язку. Будьте обачними та обережними при спілкуванні з незнайомцями.

Зв’язок. Підтримуйте постійний зв’язок із рідними, друзями, колегами. Повідомляйте про будь-які зміни свого маршруту, місця проживання чи роботи. Домовтеся з ними про кодове слово або фразу, які повідомлять, що ви в небезпеці.

Фото без опису

Фото без опису

Якщо ви або ваші знайомі вирішили поїхати за кордон, пам’ятайте наступні рекомендації:

  1. Ніколи нікому не віддавайте свої ідентифікаційні документи, крім офіційних службовців! Завжди отримуйте, сплачуйте за свій закордонний паспорт, візи та проїзні документи самі. Це врятує вас від боргової кабали та не дозволить торгівцям використати ваші документи для вчинення інших злочинів.
  2. Обов’язково візьміть із собою копію внутрішнього та закордонного паспортів. У разі необхідності вони можуть спростити процедуру отримання документів для повернення в Україну.
  3. Переговори про працевлаштування за кордоном, навчання, туристичні подорожі чи шлюб не ведіть наодинці з агентом. Запросіть взяти у них участь свою довірену особу, члена сім’ї чи близьку людину. Перевірте, чи має агент або фірма ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном.
  4. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір зрозумілою для вас мовою. Його оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у вас.
  5. Якщо ви їдете за кордон законно працювати, необхідно отримати робочу візу. Туристична або гостьова не дають права на роботу. Ви можете потрапити у нелегальне становище, зазнати експлуатації і принизливої депортації з країни.
  6. Термін законного перебування на території іноземної держави вказаний у візі. Не користуйтесь послугами незнайомців, які пропонують послуги щодо подовження цього терміну.
  7. Залиште своїм родичам і друзям декілька копій наступних документів: внутрішнього паспорта України, закордонного паспорта, візи, контракту, свідоцтва про народження, проїзних документів і фотографії. До того ж повідомте їм телефонні номери свого роботодавця, своїх друзів за кордоном, консульства (посольства) України та місця потенційного проживання.
  8. Якщо за кордоном ви потрапили у важку ситуацію, зверніться по допомогу до посольства або консульства України в країні перебування або зателефонуйте до Міністерства закордонних справ України.

/Files/images/psiholog/2.jpg

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень