Важливо знати
ПОЛОЖЕННЯ про заохочення працівників, здобувачів освіти та зовнішніх стейкхолдерів (рішення педагогічної ради від 31.08.2021 протокол №10)
5 грамів солі і 25 грамів цукру на день. Що змінює новий порядок харчування в школах
Зміни до Порядку переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу
Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 14 липня 2015 року № 762 Наказ МОН № 621 від 08.05.2019 року https://ru.osvita.ua/legislation/
Додаткові канікули або перенесення термінів канікул в школах та інших навчальних закладах можливі з таких причин:
– Низька температура повітря – мінус 25 градусів для початкової школи; мінус 28 градусів – для середньої школи; мінус 30 градусів – для учнів 10 та 11 класів.
– Низька температура в навчальних класах: за температури повітря в навчальних приміщеннях нижче +18 градусів проводити заняття забороняється.
– Карантин і перевищення порога захворюваності: карантин може бути оголошено в окремій школі, окремому районі, місті або області за перевищення епідемічного порогу захворюваності в 25% від загальної кількості учнів.
Популярні програми батьківського контролю в мережі Інтернет:
| «Додаткова безпека» в Windows 7 — забезпечить збереження особистих даних від усіх можливих загроз;
| «Сімейна безпека» в Windows Live — допоможе встежити за контактами та інтересами вашої дитини навіть з іншогокомп’ютера;
| «Батьківський контроль» у Windows Vista — з її допомогою ви можете визначити час, коли дитина може зайти в систему, а також за допомогою фільтра встановити заборону або до окремих ігор, вузлам, програмам.
| «Батьківський контроль» в Kaspersky Cristal — крім антивірусної програми, вона дозволяє стежити за тим, по яких сайтах ходить дитина, і обмежувати відвідування «неугодних». Крім того, програма допоможе вам зберегти особисту інформацію (сімейні фото, паролі, файли) від вторгнення і розкрадання.
Сформуйте у дітей правильне ставлення до комп’ютера та мережі Інтернет
А може, просто взяти і заборонити комп’ютер взагалі? Але заборонений плід, як відомо, солодкий — і повірте, ваше чадо обов’язково знайде спосіб побувати в Мережі (від приятеля або з інтернет-кафе). Крім того, у міру дорослішання дитині знадобиться все більше навчальної інформації, яку зараз також черпають з Інтернету. Тому вихід один — потрібно сформувати у дітей правильне ставлення до можливостей комп’ютера, донести їм всю ступінь небезпеки і переконати слідувати цим простим правилам, які допоможуть зробити дитяче спілкування в Інтернеті більш безпечним.
Повідомлення департаменту кіберполіції Національної поліції України щодо виявлення у соціальних мережах небезпечних груп, у яких дітей доводять до самогубства.
З метою недопущення вступу дітей до таких груп просимо терміново поінформувати батьківську громадськість про алгоритм дій зловмисників, які доводять дитину до самогубства, ознаки участі дитини у подібних групах у соціальних мережах, список облікових записів, які реєструвалися з території України, а також контакти підрозділів кіберполіції, куди слід звертатися у разі виявлення небезпеки, аби вберегти дитину від суїциду, та взяти до уваги відповідні рекомендації департаменту кіберполіції НПУ:
«– приділяти більшу увагу психологічному стану дитини;
– перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень; у разі їх виявлення – з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися; особливу увагу звертати на пошкодження різного роду у формі кита;
– перевіряти облікові записи (акаунти) дитини в соціальних мережах та групи, до яких входить акаунт; перевіряти вміст спілкування у приватних чатах;
– звертати увагу на коло спілкування дитини;
– намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями;
– обов’язково контролювати те, які фото- та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини;
– встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини».
«При виявленні таких груп самостійно необхідно негайно повідомляти до кіберполіції (https://www.cybercrime.gov.ua – цілодобово), телефон гарячої лінії (044) 374-37-21 (з 8:45 до 19:30 в робочі дні) або звертатися до адміністрації соцмережі, у якій було виявлено групу».